Pravidlá a disciplína sú faktory, ako sa nestať závislým

Stávkovanie je návykové. Je to tak, či sa vám to páči alebo nie. Ale tak ako nie každý kto si dá pohárik na narodeniny je alkoholik, tak nie každý kto si z času na čas niečo natipuje, je gambler. To však neznamená, že nie je potrebné dávať si pri stávkovaní pozor.

Zapojte do toho ďalšiu osobu

Človek, ktorý sa stane závislým, si to často sám neuvedomuje. Nevie, že to, čo bolo občasné tipovanie za pár eur je už vážny problém. Nevníma to, že prepadá hazardu naplno. Preto je fajn do svojho plánu na začatie stávkovania zasvätiť ešte niekoho. Poproste kamaráta alebo niekoho blízkeho, aby na vás „dával pozor“. Dôležité je, aby vás mal kto usmerniť a zastaviť ak by sa náklady zvyšovali a príjmy ubúdali.

Zapojenie ďalšej osoby je len preventívne opatrenie. Poďme sa teraz venovať pravidlám, ktorých je dobré sa držať, aby ste stávkovali efektívne a úspešne.

  • 1. Pozor na privysoké stávky

Toto je bežná chyba začiatočníkov. Chcú vyhrať veľa a rýchlo. Vedzte, že tipovaním sa dá zarobiť, ale len po malých kúskoch a dlhodobo. Vždy stavte len toľko, koľko môžete prehrať a venujte čas tomu, aby ste si vytvorili dobrý Money management.

  • 2. Tipujte len na to, čomu rozumiete

Aj vy si myslíte, že ste všeobecným športovým expertom lebo si každý deň pozriete v televízii športové správy? Tak to je chyba. Tipujte len na tie športy, ktorým skutočne rozumiete a v tých sa ešte viac vzdelávajte a zdokonaľujte. Ak neovládate žiaden šport na 100%, jeden si vyberte a sústreďte sa na ten.

  • 3. Dobrá nálada = dobré tipy

Tipujte len vtedy keď sa cítite fajn a v pohode. Ak stávkujete so zlou náladou, vaše emócie vás ovládajú. Buďte sústredený, aby ste robili stále len správne rozhodnutia. Nikdy nestávkujte keď ste opitý, lebo prehráte a navyše si to možno ani nebudete pamätať.

  • 4. Radšej menej zápasov za viac peňazí

Vždy si dajte na tiket radšej menej zápasov, ktorým naplno veríte a stavte viac, než by ste mali plno zápasov s malým vkladom. Šanca, že vám vyjde 50 tipov a vy premeníte 1 euro na tisíce skutočne nie je veľká.

  • 5. Štatistiky

Pred každým tipovaním venujte čas príprave. Prezrite si štatistiky, vzájomné bilancie, poradia, tabuľky, hodnotenia, vyjadrenia – všetko čo sa vášho tipu týka. Len tak sa budete vedieť správne rozhodnúť.