Čo je Money management

Money management predstavuje základnú schopnosť a znalosť každého tipéra. Jednoducho povedané, ide o správne hospodárenie s peniazmi. A hoci to vyzerá jednoducho, nie vždy to tak musí byť. Každý, kto seriózne uvažuje nad tipovaním ako nad zdrojom príjmov musí Money management ovládať a najmä v praxi uplatňovať. A hoci všetci vedia, že musia byť pri stávkovaní opatrní a sú presvedčení, že keď sa nebude dariť tak prestanú, nie všetci vedia prestať skôr než je neskoro. A práve preto je potrebné rozumné hospodárenie s peniazmi, aby sa nikdy nestalo, že prehráte viac než môžete.

Kapitál

V prvom rade si musíte určiť jasnú hranicu, koľko si môžete dovoliť investovať do stávkovania. Filozofia je jasná – ak prehrám toľko, že sa dostanem na hranicu – končím! To znamená, že ak prídem o celú sumu, ktorú som si na začiatku stanovil, tak „neskúsim“ šťastie ešte raz a nesnažím sa veľkou stávkou vyhrať všetko naspäť.

A aký by mal byť počiatočný kapitál? Tak to už závisí od toho, aké sú vaše možnosti. Samozrejme dôležité je to, aby ste aj v najhoršom prípade (keď prídete o celý kapitál) mohli platiť účty a mali čo jesť.

Koľko na jeden tiket?

Radšej dávajte väčšie sumy na jeden či dva zápasy, než malé čiastky na veľa zápasov. Čím viac zápasov máte na tikete, tým väčšia šanca, že tiket nevyjde. A hoci neprehráte veľa, keď sa to za dlhšie obdobie zráta, nebude to výhodné. Vyberajte preto „tutovky“ a stavte na nich viac. Výška stávky závisí aj od vášho kapitálu – nikdy nestavte na tiket viac než 5% svojho kapitálu. Aj keby to bola najväčšia tutovka sveta.

Nikdy netipovať preto, aby sa vykryla predchádzajúca prehra!

Ak vám tiket nevyjde, nikdy sa nesnažte vyhrať peniaze okamžite naspäť. Svoje tipy vyberajte vždy s rozumom a nepodliehajte emóciám. Dôležitá je sebakontrola. Kto na prehru zareaguje impulzívne a natipuje čokoľvek len, aby dostal peniaze naspäť, ten prehrá ešte viac.

Čo s výhrou?

V ideálnom a želanom prípade budete väčšinou vyhrávať a vaše konto bude rásť. V takom prípade je vhodné si časť vyhratých peňazí odložiť (jednoducho sporiť alebo si ich užiť) a zvyšok znovu investovať a teda navýšiť tak svoj pôvodný herný kapitál. Odporúčam si mesačne tak 1/3 vyhratých peňazí odložiť a 2/3 reinvestovať.